.

WSZYSTKO DLA PIŁKARZY



Podnieś swoje umiejętności piłkarskie !

porady, diety, ćwiczenia, treningi dla piłkarzy - wszystko za darmo! Wszystko dla Ciebie!

Jak uniknąć kontuzji?

Każdy piłkarz, niezależnie od poziomu, jaki prezentuje, wie, czym dla sportowca jest kontuzja. Ból, cierpienie oraz niejednokrotnie kilka miesięcy rozbratu z uprawianą dyscypliną. Niestety, często nie da się uniknąć bolesnego starcia z przeciwnikiem na boisku. Można jednak zminimalizować ryzyko powstania groźnej kontuzji. Nasza redakcja z pomocą specjalistów przygotowała poradnik, dzięki któremu będziesz mógł uniknąć ciężkiego urazu:





  1. Rozgrzewka to obowiązkowy element przed każdym meczem, treningiem. Nie zaczynaj treningu od wejścia na boisko i zagrywania długich piłek! Możesz doprowadzić do naderwania pachwin, więzadeł i mięśni! Rozgrzewkę rozpocznij od delikatnego rozbiegania. Dopiero później rozpocznij stretching (rozciąganie). Pamiętaj, że Twoje mięśnie są niczym ser żółty, który podgrzany będzie się nieskończenie rozciągał, a zimny po prostu się przepołowi. Twoje mięśnie po rozbieganiu są bardziej elastyczne. Tylko wtedy rozciąganie ich ma sens.
  2. Wzmocnienie mięśni. Twoje mięśnie są jedynym pancerzem, chroniącym Cię na boisku. Chronią Twoje kości oraz więzadła przed naderwaniem w wyniku faulu. Mięśnie wzmocnisz podczas ćwiczeń na siłowni. W rozwoju mięśni pomocne są też specjalistyczne odżywki dla sportowców, w tym również piłkarzy. Napiszemy o nich wkrótce, więc uważnie śledź naszego bloga.
  3. Kontroluj sposób upadku  po faulu. Specjaliści twierdzą, że do większości kontuzji nie dochodzi wskutek bezpośredniego faulu, ale upadku, który po nim następuje. Jak zapewne dobrze wiesz, złośliwych fauli podczas meczu nie można uniknąć. Zabezpiecz się więc poprzez kontrole sposobu, w jaki upadasz. Powinieneś amortyzować upadek poprzez zginanie kolan (tak jak podczas przysiadów) oraz robieniu przewrotów w przód lub w bok (zależnie od rodzaju upadku) 
  4. Rozluźnij ręce i nogi. Podczas zderzenia lub wślizgu przeciwnika w Twoje nogi, musisz rozluźnić mięśnie. Kiedy widzisz, że dojdzie do kontaktu, nie napinaj swoich mięśni, dzięki czemu nie dojdzie do ich zerwania. Możesz zaryzykować pełne napięcie mięśni tylko wtedy, gdy są one bardzo wytrzymałe (jak je wzmocnić? patrz punkt 2.)
  5. Wzmocnij stawy. Nie chodzi tu jednak o ich siłę. Wzmocnienie stawy polega na zwiększeniu zakresu jego ruchu. Mówiąc krótko - rozciągaj się! Nie zapominaj o nadgarstkach. Z badań wynika, że podczas gry w piłkę nożną dochodzi do wielu urazów tego stawu wskutek niekontrolowanych upadków.
  6. Ćwicz równowagę. Dzięki niej unikniesz zwichnięć i skręceń kostki. 
  7. Ochraniacze. Popularne deski to ważny i niezbędny boiskowy gadżet. Warto zainwestować w porządne. Niektóre modele poza powierzchnią chroniącą piszczel mają dodatkowo ochraniacze na kostki.
  8. Odpowiednia waga. Nawet dobrze rozciągnięte stawy nie pomogą w uniknięciu kontuzji, jeśli jesteś za ciężki. Aby dowiedzieć się, czy masz nadwagę, oblicz swój współczynnik BMI (kalkulator znajduje się w panelu po lewej stronie)

    W celu  zrzucenia wagi zasięgnij również porad naszych ekspertów, którzy za darmo przygotują dietę specjalnie dla Ciebie. W tym celu kliknij TUTAJ
http://szkolapilki.blogspot.com

2 komentarze:

  1. Czasem kontuzji nie da się uniknąć. Jeśli już się wam jakaś przydaży to na pewno przydatne będzie skorzystanie z tego typu https://elektrostymulatory.net/produkty/stabilizatory-ortezy/stabilizatory-compex/stabilizator-na-kolano-compex-bionic-knee/ stabilizatora. Moim zdaniem na prawdę warto jest w takiej sytuacji zdecydować się na jego zakup

    OdpowiedzUsuń